טיפול בבעלי חיים - חוג חיות פרטני

חוג חיות פרטני בכיף חיות

החוג הפרטני של טיפול בבעלי-חיים נעזר בבעלי החיים כדי לשפר את תפקודו הפיזי, החברתי, הרגשי או הקוגניטיבי של הילד. בחוג לוקחים חלק בעלי חיים אשר נמצאו בעלי אופי מתאים למטרה זו. חוג החיות הפרטני מבוסס על מפגשים בין הילד למדריך כאשר הגורם המתווך הוא בעל החיים. הבחירה בבעלי חיים ככלי מגשר נובעת מכך שהקשר הנוצר בין בעל החיים לבין הילד אינו מצריך שימוש במילים על מנת ליצור קרבה. זהו יתרון לילדים הסובלים מבעיות תקשורת או שפה כמו גם למי שמתקשה לבטא את הקשיים שלו בעקבות חוויות שליליות קודמות עם בני אדם. בעלי החיים נמצאים במצב ישיר בו הם יוצרים את המגע והקשר עם הילד ומקבלים אותו ללא תנאי, דבר המעניק תחושת ביטחון ואמון בקשר שבין הילד ובעל החיים. ביטחון ואמון אלה מסייעים לילד לבטא צדדים רגישים, מסורים ואוהבים שייתכן ולא היה מודע לקיומם ובד בבד מאפשרים למדריך להתבונן אל נפשו של הילד באינטראקציה עם בעלי החיים ולכוון אותו לעבר הקלה על הקשיים שהוא חווה.

למי מתאים טיפול בבעלי חיים?

כל ילד מגיל 4 עד 16. חוג חיות פרטני מיועד לכלל הילדים מהחינוך הפורמלי וכמובן מהחינוך המיוחד. אין ילד שלא חווה קשיים ואין ילד שלא רוצה עזרה. לכן חוג חיות פרטני מועיל לכולם.

מהן מטרות חוג חיות פרטני?

מטרות החוג משתנות בהתאם לצורך של הילד. עזרה עם קשיים חברתיים, נפשיים, רגשיים והתנהגותיים כגון: הפרעות קשב וריכוז, היפראקטיביות, הפרעות חברתיות, קשיי תקשורת, ליקויי למידה וליקויים סנסו-מוטוריים שונים. תפקידו של המדריך בתהליך הוא הכוונת הילד להתבוננות פנימית, מודעות, פיתוח תובנות ודרכי התמודדות עם הקשיים שמפריעים לו.

מה היתרונות של חוג חיות פרטני?

אופי המפגש האישי שכולל ילד מדריך ובעלי חיים יוצר סביבה בטוחה המאפשרת לילד להרגיש בנח. כאן אף אחד לא מסתכל עליו, אף אחד לא שופט אותו והוא רשאי להתנהג באופן טבעי וללא חשש. החיבור לבעלי החיים משמש כמגשר בין המדריך לילד ועוזרים לו לשתף ולפתוח את נפשו וליבו באופן נקי ממחסומים והגנות הקיימים בקשר שבין אדם לאדם. בעזרת הכוונה נכונה, התבוננות, למידה, מגע וטיפול בבעלי החיים. הילד חושף בפני עצמו ובפני המדריך את הבעיות שמטרידות ומפריעות לו ואת מקורן ומאפשר לגשת אליו ולעזור.

מי מדריך את החוג?

החוג מועבר על ידי רועי שרון בוגר תואר ראשון B.A במדעי ההתנהגות במכללת רופין ובעל 10 שנים נסיון בעבודה עם ילדים ונוער.

אילו בעלי חיים משתתפים בטיפול בבעלי חיים

בעלי החיים המשתתפים בחוג החיות הפרטני הינם מגוונים ומשתנים בהתאם להעדפה והחיבור של הילד עם החיה כמו גם בהתאם לקושי עליו אנחנו רוצים לעבוד. המפגשים כוללים כ 20 בעלי חיים שונים בינהם: כלב, ארנב, שרקן, נחשים, לטאות, טרנטולה ועוד… לכל חיה שפה משלה ודרך משלה לעזור.

היכן נמצא החוג?

חוג החיות הפרטני מתקיים באזור באר שבע והסביבה
בימי א-ה בשעות: 16:00- 19:00 משך כל מפגש 45 דקות.

לתיאום מפגש

השאר פרטים ואחזור אלייך בהקדם

Call Now Button