איך לגדל ארנב

איך לגדל ארנב בביתהארנב או בשמו הנכון יותר ארנבון מצוי הינו חיית מחמד פרוותית וחמודה שבטיפול נכון יכולה ללוות אותנו אפילו 9 שנים. גודלו של הארנבון שלנו בבגרותו משתנה בהתאם לסוג הארנבון שברשותינו. ארנבון ננסי בוגר יגיע למשקל של קילו אחד בעוד ארנבון ראש אריה יגיע בבגרותו למשקל של 3-4 קילוגרמים. הארנבונים הינם חיות להקה וככאלה יש לגדלם בזוגות או יותר. מומלץ לגדל ארנבונים בני אותו מין, זאת כדי למנוע ריבוי שבסופו נמצא את עצמינו עם עשר או עשרים ארנבונים תוך מספר חודשים.

איפה לגדל ארנבונים

לארנבון שלנו רגליים אחוריות ארוכות וחזקות בעזרתן הוא קופץ ומדלג. הכלל הבסיסי אומר שהארנבון שלנו זקוק למספיק מקום כדי לאפשר לו לקפוץ שלוש פעמים. במידה ומדובר בארנבון ננסי כלוב באורך של מטר יספיק. לשאר מיני הארנבונים הגדולים יותר יש לספק מכלאה מגודרת בגודל של 1.5 מטר לפחות. במידה ואין באפשרותנו לספק ככ הרבה מקום בבית לטובת הארנבון, אולי כדי לחשוב על גידול של חיה שדורשת פחות מקום כמו שרקן.

מה לשים בכלוב

מה לשים בכלוב של הארנב
אוכל – בטבע הארנבונים ניזונים ממגוון של צמחים. ניתן להאכיל את הארנב שלנו בתערובת עשירה מיוחדת לארנבים. שימו לב שתערובת פשוטה למכרסמים אינה מתאימה לארנבים ואינה מספקת את כל צרכיהם.

מיחזור – אם עד עכשיו נהגתם לזרוק את קליפות הגזר, המלפפון או החסה שהתעייפה אז עכשיו יש מי שמאוד ישמח לקבל אותם. שאריות ירק הם תוספת נהדרת לתזונת הארנבון שלנו והן שומרות עליו בריא וכמובן שמח. מיחזור נוסף הארנבונים עושים בעצמם שכן הם אוכלים את צואתם באופן תקין וטבעי לחלוטין. צואת הארנבון מכילה חיידקים להם הוא זקוק כדי לעכל את מזונו. לכן אל תבהלו כאשר אתם צופים בהתנהגות זו של הארנבון שלכם.

מים – יש לדאוג שבכלוב יש כל הזמן כלי עם מים טריים.
מסתור – כדי למנוע מצב של לחץ וחוסר שקט אצל הארנבון שלנו יש לדאוג למסתור גדול מספיק כדי להכיל את הארנבון שלנו. לארנבונים יש יכולת להסתדר בחוץ גם בימי החורף הקרים אולם הם חיייבים להישאר יבשים. מסתור טוב הוא כזה שישאר יבש גם בגשם חזק.

הרגלת הארנבון לידיים

תחילה ייתכן שהארנבון שלנו יפחד ויברח מאיתנו כאשר נרצה ללטפו או להרימו. יש לזכור שהארנבון הינו חיה נטרפת ולכן הפחד הזה שלו טבעי. בכדי להרגיל את הארנבון שלנו לנוכחות שלנו יש בתחילה לתת לו מספר ימים להתרגל לביתו החדש. אל תנסו להרימו או ללטפו בזמן זה. לאחר שהארנבון שלנו התרגל לביתו החדש, הציעו לו ירק מבעד לכלוב במשך מספר ימים. לאחר שהתרגל לנוכחות שלכם וגם קישר אותה לאוכל אהוד אפשר להתחיל להכניס יד לתוך הכלוב ולהציע את הירק האהוב תוך ליטוף. דברו אל הארנבון בקול חלש והמנעו מתנועות פתאומיות אשר עלולות להפחיד אותו.

מאחלים לכם הרבה שנים של הנאה בחברת הארנבון שלכם.

Call Now Button